Uvolnění krční páteře

Uvolnění krční páteře

 

V dnešní době přibývá lidí, kteří si stěžují na bolesti zad a problémy s krční páteří. A zdaleka nejde jen o starší ročníky! Problémy s krční páteří dnes trápí lidi ve stála mladším věku.

Souvisí to s dnešnim životním stylem. Naši předci byli zvyklí chodit vzpřímeně, celý den se pohybovali venku a  my naproti tomu trávíme celé dny vsedě, hrbíme se nad monitorem počítače v sedadle automobilu nebo apod.. Často si vůbec nenajdeme čas protáhnout se nebo se alespoň projít.

Hlavní příčinou bolesti a ztuhlosti krční páteře jsou ovšem naše každodenní stresy, starosti a psychické problémy, kterých má dnes každý člověk dost.

Základem zdravých zad i zdravého člověka je zdravá krční páteř. Zablokovaná krční páteř omezuje člověka nejen v pohybu, ale je zdrojem únavy a špatné nálady posléze se projevuje bolestmi hlavy. Kdo zažil, ví, jak bolavá krční páteř dokáže znepříjemnit život. Při použití této metody jde o tzv. „měkké“ uvolnění krční páteře; jsou to určité po sobě jdoucí hmaty

 V úvodu odblokování je nutné reflexně uvolnit palec na noze – ten totiž v řeči RT reprezentuje hlavu a krční páteř. ŽÁDNÉ ŠKUBÁNÍ HLAVOU! Okolí krční páteře a baze lebky se pouze promačká. Celé ošetření trvá  hodinu a probíhá vsedě i vleže.